Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Alınacak

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF SUBAY ALACAK

Muvazzaf Subay Klavuzu 2019 TIKLAYINIZ

Muvazzaf Subay Nedir ?

Muvazzaf Subayın kelime anlamı mesleği askerlik olan subay.Yani Sözleşmeli olmayan devamlı olan subay türüdür.Muvazzaf Subaylar Sözleşmeli Subaylara istinaden daha fazla yükselme şansı vardır ve daha fazla maaş alırlar.

Sözleşmeli ile Muvazzaf Subay Arasındaki Farklar

1) Sözleşmeli Subay yükselebileceği rütbe  yüzbaşı olurken Muvazzaf Subay Albaylık, en yüksek Hava Kuvvetleri Komutanı olabilir.

2) Sözleşmeli subaylar  46 yaşına kadar çalışabilir ve Emekli maaşı almadan resmen emekliye sevk edilir. Muvazzaf 52 yaşına kadar TSK da çalışabilir ve Maaşlı olarak emekli olur.

4) Sözleşmeli subayların TSK da ki bir sicil amirinin vermiş olduğu kanaat ile sözleşmesi uzatılmaz veya fes edilirken muvazzaf subayların f Disiplin notunu tamamen bitirmesi beklenir.

5) Sözleşmeli subay , Geçici personel olduğundan kritik görevlerde çalışamaz. Kadrolarda TMK (Teşkilat Malzeme Kadro) da açıkca yazar

6) Sözleşmeli subaylar 9 Yıl çalışmış olsa da 9 Yıl üzerinden Tazminat alırlar 20 yıl çalışsalar da 9 yıl üzerinden tazminat alırlar. Fakat Muvazzaf subaylar çalıştıkları yıl üzerinden emeklilikleri hesaplanır.

Yani sözleşmeli olmak sizlere dezavantaj sağlar muvazzaf olmak ise avantajınız olabilir.

Muvazzaf Subayların Sınav sistemi nedir ?

Muvazzaf Subayların sınav sistemi diğer kurumlara göre biraz farklıdır. Pomem, Paem, Pöh Gibi alımlarını parkur sınavı ile yapmaz Muvazzaf Subayların Fiziksel Yeterlilik sınavı KADIN ve ERKEK adaylar için aynıdır.

ŞINAV

MEKİK

1500 m

Koşusundan oluşan Fiziksel Yeterlilik Sınavında adaylar Dakikasına Göre Puan alırlar

Detaylı bilgiye ulaşmak için Muvazzaf Subay Klavuzu 2019 TIKLAYINIZ

Muvazzaf Subay Başvurusu Nasıl yapılır

Muvazzaf Subay başvurusu e-Devlet üzerinden yapılır.Başvurular temin döneminde personeltemin.msb.gov.tr genel ağ  adresinde yayımlanan çevrimiçi (online) başvuru formu doldurularak yapılmaktadır. Bunun dışında (posta veya belgegeçer yoluyla CV, dilekçe vb.) başvurular kabul edilmemektedir.

Muvazzaf Subay Klavuzu 2019 TIKLAYINIZ

Muvazzaf Subayların Maaşları ne kadar ?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Bünyesinde görev yapan subayların maaşları bir değildir.Ancak genel olarak subayların 2019 ocak ayı ve sonraki süreçte maaşları  5.250 TL ortalamasında olmuştur

 

SON BAŞVURU 07 Ekim 2019 (saat 23.59)

Muvazzaf Subay Klavuzu 2019 TIKLAYINIZ

 

Muvazzaf Subay Başvurusu nasıl yapılır, Muvazzaf Subay nedir, Maaşları ne kadardır, Muvazzaf subay ile normal subay arasındaki farklar nelerdir ,Muvazzaf Subay alımı 2019, Muvazzaf Subay alımı 2020