SPOR MÜLAKATLARI ÖNCESİ SINAV HEYECANI NASIL GİDERİLİR?

SPOR MÜLAKATLARI ÖNCESİ SINAV HEYECANI NASIL GİDERİLİR?
Okunma : 131 views Yorum Yap

SPOR MÜLAKATLARI ÖNCESİ YAŞANAN SINAV HEYECANI NASIL GİDERİLİR?

Sınav öncesi yaşanan heyecan adayların mülakatları kaybetmesine neden olabiliyor.Bizler de bu yazımızda bu heyecanı nasıl daha aza indirebiliriz veya tamamen nasıl yok edebiliriz onu konuşacağız.

Arkadaşlar açıkça konuşmak gerekirse spor mülakatlarına düzenli ve sağlam bi şekilde hazırlanmayan adaylar illaki heyecan yapacaklardır. Bu adaylar girecek oldukları sınava yeterince hazırlanmadıkları için sınav zamanında bir afallama yaşayabilirler. Onlar için sabah kalktıklarında soğuk duş alıp vücutlarını rahatlatmalarını öneriyoruz. Sabah kahvaltı yaptıktan sonra kahve içmeleri adayların kendilerine gelmelerini sağlayacaktır. Artık sınav gelip çatmıştır bu nedenden ötürü soğukkanlı olup ellerinden geleni yapmaları gerekmektedir.

Spor mülakatlarına düzenli bi şekilde hazırlanan adaylar için ise antrenmana gideceklermiş gibi sınav parkuruna gitmelerini öneriyoruz.Kendilerini kasmalarına hiç gerek yok zaten sınav parkurunu defalarca denemiş oldukları için ordada heyecan yapmadıkları takdirde mülakattan geçeceklerdir.Yine uyanınca duş ve sağlam kahvaltı yemelerini öneriyoruz ve kahve içmeleri vücutlarını kendilerine getirecektir. Öz güvenli ve kendinden emin girmeleri büyük avantaj sağlayacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)