POMEM-PAEM-PÖH-BEKÇİLİK SÖZLÜ MÜLAKATLARINDA KIYAFET SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

POMEM-PAEM-PÖH-BEKÇİLİK SÖZLÜ MÜLAKATLARINDA KIYAFET SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?
Okunma : 122 views Yorum Yap

POMEM-PAEM-PÖH-BEKÇİLİK SÖZLÜ MÜLAKATLARINDA KIYAFET SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

İlk öncelikle hem erkeklerin hemde kadınların bakımlı bi şekilde komisyonunun karşılarına çıkmaları gerekiyor.Örneğin erkekler sakal ve saç traşı olmalıdır,saçları kısa sakalları ise sinek kaydı olursa daha sağlıklı olacaktır.Bayanlarda ise toplu ve düzgün saçlar,sade makyaj tercih edilebilir.

Makyaj kesinlikle abartılmamalıdır,mülakatta aleyhine olur.Kıyafetlere gelince erkeklerde ceket (siyah veya lacivert),kadınlar ise kumaş pantolon ve ceket tercih edebilirler.

Renklerde erkeklerde olduğu gibi koyu renkler tercih edilmelidir.Ayakkabı seçimleri ise sade ve düz ayakkabılar olmalıdır.Erkekler kanvas veya kundura tarzı ayakkabılar,kadınlar ise orta derece yüksek topuklu veya sade düz tabanlı ayakkabılar tercih edebilirler.

Giyilen kıyafetlerin temiz ve ütülü olması adaylara öz güven sağlar ve komisyonun gözünde de artı olarak değerlendirilir.Erkekler de küpe,kolye,güneş gözlüğü vb…aksesuarlar kesinlikle tercih edilmemelidir.

Kadınlar da ise abartı derece de olacak aksesuarlar tercih edilmemelidir.Bizim sizlere tavsiyemiz sade kol saati yeterli olacaktır.Kol saatiniz yoksa takmak zorunda da değilsiniz,dezavantajı olmayacaktır sizlere…Ayakkabılarınızın da temiz olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz.

Sınava girecek bütün adaylarımıza başarılar diliyoruz…

 

Paem Sözlü Mülakatlarda Kıyafet seçimi, Pöh Sözlü Mülakatlarda Kıyafet seçimi, Bekçilik Sözlü Mülakatlarda Kıyafet seçimi, Pomem Sözlü Mülakatlarda Kıyafet seçimi,

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)