Pomem Hazırlık Süreci nasıl olmalı?

Pomem Hazırlık Süreci nasıl olmalı?

Polis olmak isteyen üniversite mevzunu adayların polis olmak için izleyeceği yolu sizlere detaylı bir şekilde açıklayacağız.
1.Kpss Sınavı: Adaylar öncelikle son 2 yıl içerisinde yapılan kpss sınavına girmelidir ve Ön lisans taban puanı olan p3 puanından en az 65 lisans adaylarında taban puanı olan p3 puanından en az 60 alma zorunluluğu vardır. Kpss Sınavı Adayın %25 lik puan ortalamasını etkiler
2.Pomem ilanı: Geçtiğimiz 4 sene boyunca verilen ve geçtiğimiz günlerde de başvuruları biten pomem başvuru şartlarını ve kriterlerini tamamlayarak polis akademisinin açtığı polislik sınavlarını pa.edu sayfasından takip ederek Pomem sınavına başvurmalıdırlar.
3.Pomem Fiziksel Yeterlilik sınavı: Adaylar Pomem sınavına başvurduktan kısa bir süre sonra Pomem parkur sınavına çağrılır 7 istasyondan oluşan bu parkuru polis akademisinin öngördüğü, istediği saniyelerde bitirmeleri istenir ve yaptığı saniye derecesine göre puan alır Pomem Fiziksel Yeterlilik Sınavı Adayın %25 lik puan ortalamasını etkiler

4.Pomem Sözlü Mülakatı: Adaylar Pomem Fiziksel yeterlilik Sınavından da istenildiği saniyede geçip Sözlü mülakata çağrılır ve 500 binlik soru havuzu içerisinden adaya soru yöneltilir polis akademisinin buradaki amacı adayı tanımak diksiyonuna ve hitabet sanatına ne kadar hakim olduğudur. Bu Sözlü mülakat sürecinden sonra bütün süreçler tamamlanır ve sonuçlar açıklanır.

https://e-pomemkursu.com

Aday yine pa.edu sayfasından yayımlanan pomem sonuçlarına girerek kendi sıralamasına bakar sonuç kısmı 3 ana bölümden oluşur Asil , Yedek ve başarısız asil adaylar kazanmış yedek adaylar yedek sıralamasına kalmış başarısız adaylar ise kazanamamış olur.