Pomem Bekçilik Parkur Tekerlek İstasyonu

Pomem Bekçilik Parkur Tekerlek İstasyonu
Okunma : 93 views Yorum Yap

Pomem Bekçilik Parkur Tekerlek İstasyonu

Pomem Bekçilik Parkur Tekerlek İstasyonu Yazımıza Hoş Geldiniz ,Polis Akademisinin 3 ayrı Aşaması vardır ,Pomem mülakat aşamaları genel olarak 3 e ayrılır ve her birinin kendi içinde çok önemi vardır , adaylar bir mülakatı başarısız olarak geçerse diğer aşamaya geçmeye hak kazanamazlar.

1.Kpss(Kamu Personeli Seçme) sınavı taban puanı

2.Fiziki yeterlilik(Pomem Parkur Sınavı)

3.Pomem sözlü mülakatı

bunların Puanlama sistemi

1.Kpss puanı:% 25

2. Fiziki yeterlilik parkuru:% 25

3. Sözlü puanı:% 50

Pomem Bekçilik Parkur Tekerlek İstasyonu Fiziksel Yeterlilik Sınavı İstasyonları

Bu yazımızda  Polislik Aşamalarının 2. yani Fiziksel Yeterlilik Parkuru ile alakalı olup teknik bir anlatım olacaktır. Fiziksel yeterlilik sınavı 7 istasyondan oluşan bir parkurdur.

  1. Sıçrama Tahtası
  2. Lastik İstasyonu
  3. Ağırlık İstasyonu
  4. Top Dokunma İstasyonu
  5. Takla İstasyonu
  6. Slalom İstasyonu
  7. Alttan Üstten geçiş istasyonu

Spor Mülakatını başarılı bir şekilde geçmeniz için bu 7 istasyonu polis akademisinin istediği saniyelerde bitirip , bitirdiğiniz saniyeler doğrultusunda da aldığınız bazı puanlar etkilidir. Spor mülakatı her ne kadar %25 etkilese de , mülakatı başarısız olarak geçen adaylar bir sonraki aşama olan Sözlü Yeterlilik Sınavına giremez. Bu açıdan Pomem aşamalarında her mülakatın kendi içinde önemli noktaları ve taktikleri vardır. Bu istasyonların kendine ait teknikleri ve kavranmasını daha kolaylaştıracak teknikleri vardır. Sizlerde yukarıda belirttiğimiz videolarımızı izleyerek Spor mülakatı konusunda bilgi sahibi olabilir , spor mülakatına hazırlanıyorsanız başarı oranınızı yükseltebilirsiniz.

 

Yazımızın devamında sitemizin İçerisinde bulunan sıçrama tahtası teknik anlatım videomuza ulaşmak isteyen adaylar BURAYA TIKLAYABİLİRLER!