POMEM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

POMEM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

Öncelikle POMEM BAŞVURUSU , www.pa.edu.tr sayfasına adaylar ön başvuru yapmaları dogrultusunda başvuru ücreti olan 100.000(TL) yi belirlenen tarihler arasında ,Polis  Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesinin Türkiye Halk Bankası Gölbaşı şubesi ne 25. Dönem Pomem Giriş Sınavı isimli hasaba yatırmaları gerekmektedir

-Pomem başvuru ücretleri yalnızca hakbank şubelerinin atmlerinden ve İnternet bankacılığı üzerinden yapılmaktadır

-Atmden yatırılan ücretlerin makbuzu alınması zorunludur

Başvurusu tamamlanan adaylar akademi tarafından berirlenen tarihler arasında sınava cağrılır.

Bu adımlardan sonra aday POMEM FİZİKSEL YETERLİLİK SINAVI’na girer ve başarılı olan adaylar sözlü mülakata dahil edilir.

POMEM BAŞVURUSUNDA İSTENİLEN BELGELER NELERDİR?

1) T.C. Kimlik Numarası Yazılı Beyanı, (Sınav Başvuru Dilekçesinin İlgili Bölümüne Aday 11 Haneli T.C. Kimlik Numarasını Ve Bu Kimlik Numarasının Kendisine Ait Olduğunu El Yazısı İle İlgili Satıra Yazacaktır.)

2) Sınav Başvuru Dilekçesi, Tam Ve Eksiksiz Olarak Doldurulacaktır.(Sınav Giriş Belgesi Yayınlandığı Tarihte, Sınav Başvuru Dilekçesi Www.Pa.Edu.Tr Adresinden İndirilecektir.)

3) Aday Sağlık Bilgi Formu, Tam Ve Eksiksiz Olarak Doldurulacaktır. (Sınav Giriş Belgesi Yayınlandığı Tarihte, Aday Sağlık Bilgi Formu Www.Pa.Edu.Tr Adresinden İndirilecektir.)

4) Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin Bulunmadığına Dair Beyanı, (Sınav Giriş Belgesi Yayınlandığı Tarihte, Söz Konusu Evrak Www.Pa.Edu.Tr Adresinden İndirilecektir.)

5) Mezuniyet Bilgisi Mezun Olduğu Üniversite Tarafından YÖK Sistemine İşlenmemiş Olan Adaylar Diploma Veya Geçici Bitirme Belgesinin Aslı Ve Fotokopisini Getirecektir. Diğer Adaylar Mezuniyetine İlişkin Herhangi Bir Belge Getirmeyecektir. (Mezuniyet Bilginizin YÖK Sistemine İşlenip İşlenmediğini E-Devlet’ten Kontrol Edebilirsiniz.) 

(Yabancı Ülkeden Alınan Önlisans, Lisans Diplomaları YÖK Başkanlığından Alınan Denklik Belgesi İle Birlikte Kabul Edilecektir.)

6) Son Bir Yıl İçinde Çekilmiş Dört Adet Biyometrik Fotoğraf,

7) Kendisi Ve Evli İse Eşinin Sabıka Kaydı Olmadığını İfade Eden Yazılı Beyanları, (Sınav Başvuru Dilekçesinin İlgili Bölümüne Aday Kendi El Yazısı İle Kendisinin Ve Evli İse Eşinin Sabıka Kaydı Durumunu Yazacaktır.)

8) Yaş Düzeltmesi Yaptıranlar İçin Yaş Düzeltme Belgesi, (Eğer Yaş Tashihi Yaptırmış İseniz, Yaptırdığınız Yaş Tashihinin Tarihini Gün-Ay-Yıl Olarak Yazınız. Kesinleşmiş Mahkeme Karar Tarihi Yazılacak Ve Tasdikli Mahkeme Kararı Başvuru Sırasında Teslim Edilecektir.)

9) Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit Veya Vazife Malulü Olanların Eş Veya Çocuklarından, Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığınca Verilen Şehitlik Veya Vazife Malullük Belgesinin Kurumca Onaylı Örneği,

10) Sınav Giriş Belgesi,

11) Erkek Adaylar İçin Terhis, Tecil Veya Askerlik Durum Belgesi.

UYARI: Aranılan Nitelikleri Taşıyan Ve İstenen Belgeleri Getiren Adayların Şahsen Başvuruları Alınır. Başvuru İle İlgili Olarak İstenen Belgelerde Gerçeğe Aykırı Beyanda Bulunduğu Tespit Edilenlerin Başvuruları Geçersiz Sayılır.

Pomem Başvrusu Nasıl Yapılır, Pomem Başvrusu, Pomem Başvurusunda İstenen Belgeler