POMEM ALIMLARI SÜREKLİ DEVAM EDECEK Mİ?

POMEM ALIMLARI SÜREKLİ DEVAM EDECEK Mİ?

Arkadaşlar bu konu ile ilgili şunları söyleyebiliriz;2015 darbe girişiminden sonra binlerce polis memuru,kamu görevlisi açığa alınmıştı.Bu açığın kapanabilmesi için sıkça alımlar oldu.Bu alımların bazıları polis özel harekat (Pöh),bazıları ise polislik (Pomem) oldu.Alımlar senede iki defa olmak üzere günümüze kadar devam etti.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bu açığı halen doldurabilmiş olmasına imkan vermiyoruz.Alımlar belki bu kadar sık bi şekilde olmayacaktır,ama devam edecektir yıllarca…Polis Özel Harekat için aynısını söyleyemeyeceğiz maalesef,son kez 25.Dönem alımı yapılacak özel hareket için.Sadece kadın adaylara yönelik olan 25.Dönem toplamda 500 kadın aday seçecektir.

Peki özel harekat alımlar artık nasıl olacak? Polis akademisinin yapmış olduğu açıklama ile özel harekat alımlarının kurum içinden yani polis olan adaylardan seçileceğini kamuoyuna bildirmiştir.Böyle olması şüphesiz bazı adayları üzdü fakat daha sağlıklı olabileceğine inanıyoruz bu şekilde çünkü özel harekat birimi birçok birime göre daha zor ve yorucudur.Bu nedenden ötürü biraz daha tecrübe sahibi olan değerli polislerimizden seçilmesi Türk polisimiz için daha sağlıklı olacaktır.

Son olarak şunu da ekleyelim Pomem alımlarının senede 1 olacağını tahmin ediyor,siz değerli polis adaylarımıza başarılar diliyoruz…