POMEM Alımları Kaldırılacak Mı?

POMEM Alımları Kaldırılacak Mı?
Okunma : 37 views Yorum Yap

POMEM Alımları Kaldırılacak Mı?

Farklı kaynakta spekülasyonlar dolaşmaktadır. Ancak Akademisi’nden resmi bir açıklama yapılmadı.

 

POMEM alımlarının kaldırılması konusunda bu tür haberlerin çıkmasının temelinde önceki günlerde Polis Akademisi Başkanı’nın yaptığı açıklama yer alıyor olabilir. Bu açıklamada PMYO’ların POMEM’lere dönüştürüleceği söylenmektedir. Ancak yine bu açıklamanın devamında bazı PMYO’ların yine eğitim-öğretim hayatlarına devam edeceği de söylenmektedir. Bu bilgiye bakılacak olursa 2020’de kaldırılma değil dönüştürülmeyle ilgili çalışmaların yapılacağı bekleniyor.

 

POMEM alımlarının kaldırılmasıyla ilgili bu tür haberlerin çıkmasının bir diğer nedeni de her yıl üniversite mezunu aday sayısının katlanarak artması gösterilebilir. Bu artışa bağlı olarak işsizlik sayısı ve gençlerin işsizlik sebebiyle farklı meslek alanlarına yönelmesi polisliğe müracaatta rakamların on binlere bulmasıyla sonuçlanıyor. Bu nedenle de polisliğe alımlarda adaylar konusunda artık ince elenip sık dokunmaya gidiliyor denilebilir. Polis alımlarının yıldan yıla artış ve azalış grafiklerine baktığımızda da azalmakta olan bir alım tablosu karşımıza çıkıyor. Fakat tüm bunlara rağmen polis ihtiyacı halen tam olarak karşılanamamış durumda olmasından dolayı POMEM alımlarının kaldırılması uzak bir ihtimal gibi duruyor.

 

Pomem alımı kaldırılacakmı, Pomem alımı kalkacak mı, pomem alımları, pomem alım sayısı, polis alımı ne zaman kalkacak, pomem kaldırılacakmı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)