POLİSLİK DE RENK KÖRLÜĞÜ KALDIRILDI MI ?

POLİSLİK DE RENK KÖRLÜĞÜ KALDIRILDI MI ?
Okunma : 19 views Yorum Yap

POLİSLİK DE RENK KÖRLÜĞÜ KALDIRILDI MI ?

üAlmanya, Fransa, Japonya, Avusturya, Danimarka ve İtalya aralarında bulunduğu 27 ülkede polisliğe girişte yapılan renk körlüğü uygulamaları incelendi. Bu ülkelerinde aralarında bulunduğu birçok gelişmiş ülke başta olmak üzere renk körlüğü bulunanların polis olmadığı görüldü. Yine araştırmada farklı uygulamaların olduğu belirtilen birkaç ülkede ise yapılan görevlendirme şekillerinin ülkemizdeki polisin çalışma şart ve usullerine uymadığı ve ülkemiz haricindeki diğer ülkelerin de bu durumu güvenlik zafiyeti olarak değerlendirdiği tespit edildi. Ayrıca, Sağlık Bakanlığı, üniversiteler ve hakem hastanelerde görevli “Göz Hastalıkları Uzman Doktorları” ile yapılan görüşmeler sonucunda ise; Kısmi Renk Körlüğünün kendi içerisinde önem sırasına ayrılabilmesinin tıbben mümkün olmadığı kanaati ve görüşü bildirildi.Bu sonuçlar doğrultusunda güvenlik zaafiyeti olduğuna karar verildi ve renk körlüğü uygulaması devam ettirildi.

 

Kısmi renk körlüğü alanında halen çalışılıyor diyen Bakan Soylu önümüzdeki dönemlerde çalışmanın olabileceğini ancak şuan gidişatın belli olmadığını belirtti.

 

İşte RENK KÖRLÜĞÜ TESTİ İÇİN SİZLERE HAZIRLADIĞIMIZ TABLO

renk korlugu, renk körlüğü, polislik renk körlüğü, renk körlüğü polislik, polislik renk körlüğü kaldırıldımı, renk körlüğü testi polislik

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)