PÖH ALIMINDA SÖZLÜ VE SPOR MÜLAKATI AYNI GÜN MÜ OLACAK

PÖH ALIMLARINDA SÖZLÜ MÜLAKAT VE SPOR MÜLAKATI AYNI GÜN MÜ OLACAK ?

Arkadaşlar polis akademisinin 27.10.2019 tarihinde yapmış olduğu açıklama ile ön sağlık kontrolünün,spor mülakatının ve sözlü mülakatın aynı gün içersinde olacağını duyurmuştur.

Bu olayın sınava girecek olan adaylara avantajları şu şekildedir; Sözlü ve spor mülakatının aynı gün olması sürecin daha hızlı ilerlemesini sağlayacaktır geçtiğimiz alımlarda spor mülakatı önce sözlü mülakatlar daha sonra oluyordu aralarında yaklaşık bir buçuk – iki aylık bi süreç oluyordu ve sonuçların açıklanması ile beraber süreç 4-5 ayı buluyordu. Şuan da ise bu süreç 1-2 ay kadar sürecektir. Başarılı olan adaylar eğitimlerini aldıktan sonra görevlerinin başına daha erken tarihte geçecektir.

Adayların sözlü mülakat için hem fiziksel hemde mental olarak hazır olması çok önemlidir.Her iki mülakata da hazır bi şekilde gidilmesi gerekmektedir.

Aksi takdirde %50’lik orana sahip olan sözlü mülakatlarından başarısız sonuç alınabilir. Evet arkadaşlar yüzdeleri de belirtelim,%25 KPSS,%25 fiziki yeterlilik parkuru,%50 sözlü mülakat puanı etkili olacaktır. Hepsinin yüzdelik dilimi alındıktan sonra adaylar sıralamaya sokularak asil liste,yedek liste ve başarısız olan adayların listesi yayınlanacaktır.

Pöh Sınava girecek bütün adaylara başarılar diliyoruz…