Bekcilik sınav sistemi ?

Bekçilik sınav sistemi ?

Çarşı mahalle bekçiliğinin sınav sistemi  3 aşamalıdır her aşamanın kendıne göre değerlendirme sıstemi ve zorlugu vardır.Çarşı mahalle bekçiliğinin sınav sistemini  girdiğimiz aşama sıralamasına ve neler yapılması gerektiğine dair biraz açalım.

 

1.Yazılı sınav:Çarşı mahalle bekçiliğinin sınav sisteminin 1. Olanıdır aday başvuru yaptıktan sonra sınava çagrılır ve 100 soruluk bu sınavın %50 sini yapılması istenir yani 50 soru.Türkçe,matematik,hayat bilgisi,Genelkültür,Sosyal bilgiler dallarından toplam 100 adet soru karşınıza cıkar.%25 Etkili olur.

2.Fiziki yeterlilik parkuru:Fiziki yeterlilik parkuru adayın fiziki yapısına akabiliyetine ve sporcu kişiligine bakıldığı sınav türüdür aday spor parkuruna girer ve en az 60 alacak şekilde parkuru bitirir 60 puanın altı alan adaylar otomatikman elenecektir ve bekçilik hayaline veda edecektir.%25 etkili olur.Çarşı mahalle bekçiliğinin fiziki yeterlilik sınavını ve puanlarını görmek için tıklayınız.

3.Sözlü mülakat:Sözlü mülakat aşamanın son evresidir ve bu sınavı geçtikten yaklaşık 20 gün icerisinde sınavınız acıklanır.Bu sınavda adayın dik duruşu özgüveni ses tonu ve bakışlarına önem gösterilir aday bu süreçte sınav koomisyonunca hazırlanmış sorulardan bir tanesini  kutudan çeker ve çektiği karttaki soruyu bilmeye , yorumlamaya çalışır En az 70 puan alması lazımdır 70 puan altı alan bekçi adayları elenecektir.%50 si etkili olur.

 

Bekçilik Sınav Sistemi, Çarşı mahalle bekçiliğinin sınav sistemi, Mahalle Bekçiliği, Bekçilik sınav sistemi, bekçilik sınavı ile ilgili bilinmesi gerekenler, Bekçilik sınav aşamaları