Bekçilik Mesleğini Kimler Tercih Edebilir

Polislik ve bekçilik mesleklerini kimler tercih edebilir

Tercih edecek adaylar sosyal, özgüvenli, yardımsever ve cesaretli olmalıdır. Sadece maddiyat için yapılacak bir meslek değildir her polis adayı vatanına milletine en iyi şekilde hizmet etmek için elinden gelen herşeyi yapmalıdır. Geçmişte büyük suç işlememiş olması gerekmektedir.

Polislik ve bekçilik adaylarında dövme büyük yara izleri bulunmamalıdır. Sağlık konusunda dezavantajları olmamalıdır, sağlıklı sportif bakımlı bireyler olmaları gerekmektedir. Diksiyonu düzgün işine sadık  olan adaylar avantajlı hale gelir. İşini severek yapmaları adayların daha mutlu bir hayat ve işlerinde başarıyı yakalamaları adına önemli bir unsur teşkil eder.  Adaylar bu sayede kendilerini geliştirerek ilerideki dönemler için faydalı ve yüksek rütbedeki birimlere ulaşmaları muhtemeldir. Teşkilata giren adaylar büyük bir sorumluluk alarak işlerini titiz ve güvenilir bir şekilde yapmalıdır. Fiziksel olarak düzgün vücut yapısına sahip olan adaylar boy kilo endeksi uygun görülen kişiler daha avantajlı hale gelirler.

Sigara, alkol ve kötü alışkanlıkları olmaması adayları her zaman bir adım önde tutar. Polis olduktan sonra kendilerini geliştirmek isteyen kişiler için oldukça fazla yol vardır. Birim içerisinde yapılan yazılı sınavlar ve spor mülakatları adayların yükselmeleri için bir adımdır. Adaylar bu sınavlara iyi bir şekilde hazırlanarak rahatlıkla rütbe yükseltebilir ve birim değiştirebilirler. Bu aşamada yapılan yazılı sınavlarda genel kültür ve teşkilat içindeki bilgiler ön planda tutulur. Spor mülakatları ise pomem ve bekçilik parkurları ile aynıdır. Spor mülakatlarında iyi eğitim veren bir kursa giderek başırının kapısı aralanabilir hedeflere ulaşmak kolay hale gelebilir.