25. DÖNEM POMEM BAŞVURU ŞARTLARI

25. DÖNEM POMEM BAŞVURU

Geçtigimiz günlerde 23.Dönem POMEM mevzuniyet töreninde konuşma yapan bakan soylu 25. Dönem müjdesini verdi. Eylül ayının ortalarında beklenen ilanın geleceğini ve 23. Dönem POMEM okulu mevzunlarına SİZLER BU MİLLETİN GELECEĞİSİNİZ , mesajı veren bakan Süleyman soylu 25. Dönem açıklamaları ile tüm taşları yerine oturttu

Polis adayları tarafından oldukça merak konusu olan kpss puanında sonunda sessizliğini bozarak Önlisans ve lisans alımları kpss puanları değerlendirilerek yapacağız, Polis alımına cok talep var önlisans mezunları taban puanı 70 idi ancak 65 e çekme kararına sıcak bakıyoruz dedi.

Polis adaylarının bir diğer sorunu ise boy şartı özellikle Kadın adaylarda bir hayli sorun olan boy kilo endeksi biraz daha indirilebilir mi? sorularına olumsuz yanıt veren soylu 1,62 ye indirsek 1.60 istenecek sonra gittikçe bu şart düşürülmek zorunda kalacak o yüzden esnetme yapılamayacağını belirtti.

Kısmi renk körlüğünde taleplerin çoğaldığını ancak o dönemde secim işleri yüzünden sahada bulunduğunu onun üzerinden de bir çalışma yürütüleceğini ancak 25. Döneme yetişip yetişmeyeceğinden emin olmadığını belirtti.
Polis alımları sırasında eğitim düzeyinde bir oynama yapılıp yapılmayacağı sorusuna “BELLİ BAŞLI KRİTERLERİMİZ VAR BUNLARIN DIŞINA ÇIKAMIYORUZ “ diyerek sözlerine devam etti.

25 dönem pomem alımları
25 dönem pomem alımları

25. Dönem Pomem Başvuru, Pomem 25. Dönem, 25. Dönem Pomem Alımları, 25. Dönem Pomem Alım Şartları, Eylül Ayı Pomem Alımları, 2019 Pomem Alımları