2020 Bekçilik Alımı Ne Zaman?

2020 yılında olacak bekçi alımları

2020 Bekçilik Sınavı Ne Zaman?

Çarşı ve yerel güvenlik görevlilerinin işe başlaması için 2020 takvimini bekleyen adaylar, gelecek yıl bekçi alımının ne zaman yapılacağını merak ediyorlar. İçişleri Bakanlığı Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından, bekçi alımları için başvuruda bulunma tarihlerinin yılın ilk aylarında belirleneceği anlaşılmıştır. Başvuru koşullarını yerine getiren adaylar sınavlara sonraki süreçlerde katılacaklardır. Peki, 2020’de alımlar tam olarak ne zaman başlayacak?

2019 yılında yapılan ilk alımlarda, çarşı ve ilçe bekçilerinin sayısı 28 bini aşmıştı. İçişleri Bakanlığı yetkilileri, nüfusla orantılı olarak 30.000 güvenlik gücünün olması gerektiğini açıklamıştı. Şu anda 30 bin kişilik ve 2 bin boş grup olduğu iddia ediliyor. Şimdiye kadar, bekçi alımına ilişkin herhangi bir açıklama net olarak yapılmamıştır. Şimdiye kadar 2019’un ikinci çeyreğinde alım talepleri için yeni bir gelişme olmamıştır.2019 yılındaki alımı açıklandıktan kısa bir süre sonra alımın olacağı tahminler arasında.

 

2019 yılı içerisinde Gece Kartalları bir çok ilde suç seviyesini yüksek düzeyde düşürdü.Bu düşüş polis akademisinin hoşuna giderken Bekçiler aranan suçlular, Uyuşturucu kartellerinin yakalanması, hırsızlık, gasp gibi bir çok suçluyu yakalayarak adaletin önüne çıkarmayı başardı ve bundan mütevellit Çarşı Mahalle Bekçileri Polis Akademisinin göz bebeği oldu denilebilir.

2020’de Bekçi Alımı Yapılacak Mı?

2020’de 5 binden fazla çarşı ve yerel güvenlik görevlilerinin alınması bekleniyor. İçişleri Bakanlığı tarafından alınan bir kararla köy ve ilçe merkezlerinden uzak alanlar için kırsal bekçi görevlendirmeleri yapılacaktır. Tüm vilayeti koruma fırsatı bulamayan binlerce insan, köy bekçileri kavramını keşfetmeye başlamıştır. Köyün bekçileri, şehir merkezinin uzak bölgelerinde kamu düzenini sağlamak için hizmet vermeye başlayacaklar. 2020’nin başlarında yada ilk 3 ayı içerisinde yeni alımların yapılması bekleniyor.

 

bekçilik alımı 2020, 2020 deki bekçilik alımı ne zaman, bekçilik sınavı 2020, 2020 de olacak polis alımları, 2020 bekçi alımları, bekçi alımı ne zaman, Çarşı mahalle bekçilik alımı .