2000 Paem Komiser Yardımcısı Alınacak

 

 

 

 

2000 Paem Komiser Yardımcısı Alınacak

Geçtiğimiz günlerde Polis Akademisi Başkanlığı pa.edu.tr sayfasından alımını duyuran paem (Komiser Yardımcılığı) alım yapacağını duyurdu.Bu duyuru Komiser Yardımcısı olmak isteyen adayları sevindirirken 25. dönem pomem bekleyen adayları bir hayli üzdü.

 

Adayların Meslek dışı paem alımlarında  Emniyet mensubu olmayan , yüksek öğrenim veya bunlara denkliği olan okullardan mevzun olan 200 ‘ü kadın 1800 ‘ ü erkek toplamda 2.000 kişi alacagını duyurdu.Resmi gazete üzerinden duyurusunu yayımlayan Polis Amirliği Eğitim Merkezi pa.edu sayfasından’da alımını resmileştirerek adaylara komiser yardımcısı olma şansı sunacak.

 

 

 Kpss şartı!

Ön kayıt , başvuru sınava dair esaslar 14.07.2019 tarihinde yapılmış olan KPSS (KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI) sonrası açıklanırken adayların aklında PAEM sınavının kaç puan ve hangi puan türü ile alımını yapacağı vardı.

Geçen senelere dayanan tecrübelerimize dayanarak söylüyoruz ki Genel olarak (POMEM,PAEM) gibi birimler alımlarını kpps P3 puanıyla yapar ve geçen seneki baraj puanı 70 idi. 

 

ŞEHRİNİZDEKİ PAEM PARKUR KURSLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

paem nedir, paem nasıl olunur, paem alımı, paem puan türü, paem başvuru şartları, paem kursları, paeme nasıl girilir, paem kpss puanı